Державне підприємство «НОВАТОР«

Державне підприємство “Новатор” є сучасним підприємством з виробництвом високого технічного рівня і сучасними технологіями. ДП “Новатор” — Хмельницький радіотехнічний завод — був заснований в 1966 р. в структурі Міністерства радіопромисловості СРСР як одне з підприємств по виготовленню бортового радіоелектронного, радіолокаційного, радіонавігаційного і іншого устаткування для авіаційної і аерокосмічної галузей.

Державне підприємство “Новатор”

Одним з перших зразків продукції, освоєної заводом в кінці 60-х, — на початку 70-х років, були вузли для бортових прицільних систем винищувачів МІГ-21. В середині 70-х років завод випускає літакові відповідачі і сервісну апаратуру для їх обслуговування.  Весь сучасний парк військової і цивільної авіації СНД обладнаний літаковими відповідачами, виготовленими ДП “Новатор”.

Підприємство брало участь в створенні системи далекого виявлення радіолокації “Джміль” — радянського аналога американської системи “АВАКС”, — і освоїло виробництво деяких її найважливіших складових, зокрема стійки відображення і введення інформації, блоки приймача і обчислювача. Була здійснена підготовка до серійного виробництва основних блоків і вузлів радіолокатора наземної мобільної системи протиповітряної оборони, середній дальності “БУК-М2”, призначеної для виявлення, супроводження і знищення цілей

Вирішальним етапом в розвитку підприємства було освоєння бортового РЛПК (прицільного комплексу радіолокації) НО19 винищувача МІГ-29, основних блоків РЛПК винищувача СУ-27, а також сервісної апаратури для їх обслуговування. ДП “Новатор” є єдиним виготівником цієї продукції в Україні. Для забезпечення її серійного виробництва створена інфраструктура виробничої бази для потужної НВЧ-техніки з екран-камерами, камерами кліматичних випробувань, системою метрологічного забезпечення. Фахівцями підприємства розроблена і впроваджена у виробництво система автоматизованого контролю параметрів виробу НО19 і його основних блоків. Розроблені і серійно випускаються експлуатаційно-ремонтні пульти для перевірки параметрів і поточного ремонту виробів і блоків у споживачів.

Здійснюючи конверсію виробництва завод почав виробництво засобів зв’язку і безпеки руху на залізничному транспорті, зокрема станцій РС-1 та СР-1 дуплексної системи локомотивного зв’язку, сімплексні локомотивні радіостанції коротко- і ультракороткохвильового діапазонів типові РЛ-1С, мікропроцесорної апаратури безпеки руху.

Зараз заводом випускається нова продукція:

— побутові лічильники газу роторного типа;

— CTV і LCD кольорові телевізори «Новатор»;

— лічильники води;

— лічильники електроенергії;

— низьковольтна комутаційна апаратура (освоєно випуск автоматичних вимикачів нового покоління ВА59-35 для комутації електричних кіл до 250 А);

— медична фізіотерапевтична апаратура, яка застосовується для надання терапевтичної дії на організм людини різними фізичними чинниками, як в стаціонарних так і в домашніх умовах.

Підприємство надає послуги з виготовлення друкарських плат і електронних вузлів по сучасних технологіях.